Крымская дипломатия Суббота, 20.04.2024, 12:39

Брюссель через два «Ю»
У Бельгії Ющенка й Тимошенко просили не сваритися
Іван ДІДУШОК

Учора перші особи держави — Президент і Прем’єр–міністр — перебували з візитом у Брюсселі, де містяться керівні органи Євросоюзу. Перебували «паралельними» шляхами, ніби незалежно один від одного: Віктор Ющенко прибув у Бельгію ще в середу вдень, а Тимошенко — вчора зранку. Вони проводили зустрічі з європейськими чиновниками порізно, і тільки з президентом Європейської народної партії Вільфредом Мартенсом зустрілися разом. Ющенко і Тимошенко також узяли участь у з’їзді ЄНП, до якої входять їхні політичні сили.

Візити Ющенка та Тимошенко мали кілька цілей: співпрацю з Євросоюзом та пожвавлення євроінтеграції, енергетичну безпеку, а також підготовку до енергетичного саміту, який відбудеться там–таки, у Брюсселі, 23 березня. Європейські чиновники закликали українську владу, можливо, й не літати одним літаками, але принаймні проявляти єдність. «Коли країна стикається з такими економічними та соціальними випробуваннями, обов’язком усіх відповідальних політиків є об’єднання зусиль задля добробуту країни», — сказав після зустрічі з Ющенком голова Єврокомісії (уряду ЄС) Жозе Мануель Баррозу.

Віктор Ющенко погодився, що задля подолання економічної скрути українським політикам треба говорити «єдиним голосом». «І українська влада, і українські політичні сили повинні надвідповідально підійти до формування спільного антикризового плану», — сказав глава держави під час розмови з українськими журналістами. Водночас В.Ю. висловив незгоду з приводу того, що українську владу повчають з–за кордону. Він наголосив, що відповідь на питання про консолідацію «знаходиться, вибачте, не в Брюсселі — це українське домашнє завдання. Крім української сторони, ці питання ніхто не вирішить». Ющенко відзначив, що об’єднати владу може спільна мета — наприклад, план виходу з кризи. І що в нього нема конфлікту з Тимошенко на особистому рівні.

Що ж до конкретних питань, то Президент висловив задоволення тим, як ведеться підготовка до Міжнародної донорської конференції з питань модернізації та реконструкції української газотранспортної системи, яка відбудеться 23 березня. «Ми йшли не один місяць [до цього саміту]. Сьогодні ми перебуваємо на фінішній прямій», — сказав Ющенко. Він наголосив, що мета України — повноцінна інтеграція національної газотранспортної системи до європейських енергетичних мереж. У свою чергу пан Баррозу відзначив, що модернізація ГТС — дуже важлива для того, «щоб відновити довіру до українського енергетичного сектору».

Сторони також висловилися за поновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом. «Ми вважаємо, що життєво необхідним є виконання [Україною] вимог МВФ», — сказав Баррозу.

Під час зустрічей із Генеральним секретарем Ради ЄС, верховним представником з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Хав’єром Соланою та комісаром ЄК Бенітою Ферреро–Вальднер Президент обговорив динаміку співпраці з ЄС — підготовку угоди про асоціацію, створення зони вільної торгівлі, візовий режим.

Категория: Европейские новости | Добавил: evroklub
Просмотров: 884 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |